Δευτέρα 11 Μαΐου 2009

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 11/05/2009

Η ΑΟΦΑΡΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΟΠΟΥ ΑΝΗΚΕΙ
Και μαθηματικά πλέον η ομαδάρα μας μετά από 3 χρόνια επέστρεψε στην Α΄ΕΠΣ Πρέβεζας-Λευκάδας στην κατηγορία όπου επιβάλλεται να βρίσκεται να διαπρέπει και να δημιουργεί νέα ταλέντα.
Το ματς με την συμπαθέστατη ομάδα της Λούτσας ήταν τυπικής διαδικασίας και έληξε 6-3 υπέρ μας.
Ο τελευταίος αγώνας μέσα στην Αχερουσία θα είναι εκδρομικού χαρακτήρα με καφεδάκι στην Γλυκή και επίσκεψη στις πηγές του Αχέροντα.
Παραλίγο να έχουμε γραντ-γκινιολ στην τελευταία αγωνιστική αφού η ομάδα της Αχερουσίας έχασε μέσα στη Κρανιά, έτσι αν ο Άγιος Γεώργιος κέρδιζε μέσα στην Καρυά θα πλησίαζε στους τρεις βαθμούς την Αχερουσία και στο τελευταίο αγώνα η άνοδος της τρίτης ομάδας θα εξαρτιόνταν από τον ΑΟΦ, ο οποίος αγωνίζεται στο κλείσιμο του πρωταθλήματος με την ομάδα της Αχερουσίας.
Σπουδαίος επίσης αγώνας έγινε και στο Γήπεδο της Καμπής μεταξύ των ομάδων ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ 04 και ΦΟΡΤΟΥΝΑ ΒΑΛΑΝΙΔΟΡΑΧΗΣ . Η φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-2 αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι εντυπωσιακοί πιτσιρικάδες του Φιλίππειον ανακάμψανε και στο 89' λεπτό ισοφάρισαν τον αγώνα σε 2-2. Ο αγώνας έληξε 2-3 αφού στο 93΄σε μια τυχερή φάση η Βαλανιδοραχη σημείωσε το τρίτο της γκόλ.
Να σημειωθεί ότι στο 55' ακυρώθηκε κανονικό γκολ υπέρ των γηπεδούχων.
Ένα μεγάλο μπράβο στην ομάδα του Φιλίππειον που έχει την δύναμη και το σθένος και χτύπησε όλες της μεγάλες ομάδες και μάλιστα με ανατροπή του σκορ.
Αυτοί οι πιτσιρικάδες θα έχουν ευοίωνο μέλλον.