Δευτέρα 7 Σεπτεμβρίου 2009

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΔΕΥΤΕΡΑ 07/09/2009

ΑΝΕΤΗ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΜΕ 1-3 Ο ΑΟΦ

Με χαλαρούς ρυθμούς και με το μισό ρόστερ ο ΑΟΦ επικράτησε εκτός έδρας στον Άγιο Θωμά με αντίπαλο τον ΆΡΗ Πρέβεζας και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Πρέβεζας.
Η αφόρητη ζέστη και η υπερβολική σκόνη έκαναν τις συνθήκες αντίξοες για την διεξαγωγή ποδοσφαιρικού αγώνα και αυτό φάνηκε ιδιαιτέρα στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έληξε με λευκή ισοπαλία.
Στο δεύτερο ημίχρονο αφού έπεσε λίγο ο ήλιος η ομάδα μας μπόρεσε να αναπτυχθεί δείχνοντας πολύ καλά στοιχεία ανάπτυξης και αμυντικής λειτουργίας και επικράτησε εύκολα 1-3 με 2 γκολ του Σπύρου Ζιώγα και του KALKO.
Ο ΑΟΦ αγωνίστηκε με πολλές ελλείψεις αφού 6 παίχτες από την βασική 11αδα δεν μπόρεσαν να έρθουν λόγω υποχρεώσεων.
Δεν πειράζει όμως η ομάδα μας απέδειξε ότι όλοι οι ποδοσφαιριστές της είναι έτοιμοι ανά πάσα στιγμή να ανταπεξέλθουν των απαιτήσεων.
Ο προπονητής της ομάδας Μ. Λαινάς δήλωσε ικανοποιημένος, αφού η νίκη αυτή αποτελεί ένα ψυχολογικό ντοπάρισμα το οποίο θα βοηθήσει στην συνεχεία για την έναρξη του πρωταθλήματος.